تاریخ خبر:۱۱:۲۰ ب.ظ شماره خبر:843

اینجا صحبت از یک دعوت است

جهانبخش آمده است تا ارزش وجودی قدرت انتخاب مردم را گوشزد کند و بگوید که هوشیار باش هر رای تو به نماینده میلیاردها دلار ارزش دارد… که یک امضای نماینده‌ات تمام مناسبات اقتصادی را زیرو رو می‌کند.

بلوط نیوز؛

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین بلوط نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست و می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

با رصد آخرین آرایش‌های سیاسی بعد از اعلام تایید صلاحیت‌ها درحوزه کهگیلویه بزرگ به خوبی مشخص است که اصلاح طلبان که با استراتژی اجماع و ثبت نام فله‌ای نیروها و هواداران خود که بعضا مطمئن بودن تایید هم نمی‌شوند در کارزار انتخابات حاضر شده بودند، درشوک بزرگی بسر می‌برند و با رایزنی و فشار و هجمه به شورای نگهبان قانون اساسی در انتظار تایید صلاحیت نیروهای خود هستند. آقایان علیزاده آرند، نریمان ، جوانمردی ، کشاورز و…هرکدام تلاش دارند تا درفقدان چهره‌های سرشناس جریان اصلاحات، نظر بزرگان و لیدرهای اصلی این جریان را به خود جلب کنند اما از ۱۱ نفر اصلاح طلب تایید شده تاکنون هیچ کدام نتوانسته‌اند رضایت دو طیف عمده اصلاحات کهگیلویه رابدست آورند. اما در سوی دیگر بخشی از اصولگرایان بعد از برگزاری فراخوان و تشکیل شورای حکمیت نامزد نهایی را سید مسعود دانشی اعلام کردند که با اعتراض سایر نامزدها از ساز و کار تعیین حکم ،امتیازات و… مواجهه شد. البته رد صلاحیت عدل هاشمی پور نامزد شاخص بخش دیگری از اصولگریان هم امیدهای آنان را برای پیروزی کمرنگ کرده است، هرچند مصطفی تقوی و سید مسعود دانشی و سلیمان ابید فضا را به نفع خود می‌بینند و قصد دارند آرام آرام  خود رابه صف مدعیان برسانند، اما آمدن یا نیامدن موحد همچنان این اردودگاه را با شک و تردیدهای جدی مواجه کرده است.. اما در این میانه نامزد جوان، خوش‌فکر و عدالت‌خواه کهگیلویه بزرگ با آرامش و تدبیر مشغول رایزنی و صحبت با توده‌های مردم است. محمد جهانبخش بخشدار سابق شیراز و دبیر جریان عدالت‌خواه استان با تیم برنامه‌ریزی وکارشناسی قوی متشکل از دانشجویان، اساتید ونخبگان جوان دانشگاهی و با شعار عبور از فضای دو قطبی کاذب چپ و راست راه مفاهمه مستقیم با توده‌های مردم را در پیش گرفته است.

وی درگیری دو اسلام، اسلام ناب و اسلام آمریکایی، درگیری دو تلقی از اسلام و انقلاب اسلامی را به عنوان دو قطبی حقیقی جامعه امروز ما بامردمش درمیان می‌گذارد .. آنجا که یک نگاه به علت فرو رفتن در اشرافیت به مرور زمان به این باور رسیده است که می‌توان در کاخ فرمانیه روی آخرین مدل مبل‌ها لم داد و روضهٔ حسین(ع) عدالت‌خواه را هم خالصانه!!! برپا کرد و با ماشین آخرین مدل فاصلهٔ منزل تا محیط کار را طی کرد و در مصاحبهٔ مطبوعاتی هم از خط امام و انقلاب و اقتصاد مقاومتی گفت، در حالی که از سرتا پای وجود خودش و سخت افزار منزل‌شان مملو از کالاهای لوکس غربی‌ست و این یک اسلام و انقلاب است… نگاه دیگر نگاه منظومه‌وار و هندسی به انقلاب واسلام است، یعنی اجزای یک منظومهٔ گفتمانی همه در یک مسیر و برای یک هدف و با وحدت فکری نقش خود را ایفا می‌کند در این نگاه نمی‌شود از انقلاب دم بزنی و در مقابل فقر ، فساد و ناعدالتی‌ها، علم مصلحت را بلند کنی، در این نگاه اگر از انقلاب و ولایت دم بزنی باید در سطح متوسط مردم زندگی کنی و زندگی مجلل معنا ندارد. درگیری حقیقی درگیری توده‌ها با مرفهین بی‌درد ذی نفوذ درقدرت و سیاست است. جدال حقیقی جدال منادیان عدالت‌خواهی به عنوان موجودیت و هویت جمهوری اسلامی و مروجان ذبح عدالت پای منافع و مصلحت‌های عده ای خاص است. اینجا خبری از تمنای رای در ۲ نیمه شب با ابرام وتلقین اجباری نیست.

اینجا صحبت از یک دعوت است….اینجا ارزش رای تو به اندازه ی یک وعدهٔ شام یا چند سیم کارت نیست…جهانبخش آمده است تا ارزش وجودی قدرت انتخاب مردم را گوش‌زد کند و بگوید که هوشیار باش هر رای تو به نماینده میلیاردها دلار ارزش دارد… که یک امضای نماینده‌ات تمام مناسبات اقتصادی را زیرو رو می‌کند… وی پای درد دل مردم خسته از فضای سیاست زده شهر و دیارش نشسته است.. جهانبخش طلبه حوزه معصومیه شهرمقدس قم است.. او دو قطبی اصیل را برطبق صحیفه امام (ره) دو قطبی فقر و غنا و مستضعف مظلوم و مستکبر ظالم می‌داند.. و اکنون برای لبیک گفتن به ندای رهبری که همانا عمومی کردن فرهنگ عدالت‌خواهی است با وجود مشکلات و تنگناهای مختلف رو در رو و بی واسطه خود به سراغ مردم می‌رود. .. و آنان را دعوت به انتخاب اصلح وافزایش کیفیت انتخاب و محور قراردان شعارهای اصیل انقلاب ازجمله عدالت‌خواهی استکبارستیزی می‌نماید. از جهانبخش وعدالت‌خواهان در روزهای آینده بیشتر خواهیم شنید…

 

نویسنده: سید حسن جوادی


نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

گالری عکس

کاریکاتور

فیلم